Set Deri


Türkiye’nin en kaliteli Deri Bayan Çanta ve Deri Kemer üreticilerinden Set Deri’nin internette çok güzel bir online satış sitesi bulunuyor. Sitede çanta ve kemer kategorisinde birbirinden şık  ürünler mevcut.

Çantalar kategorisinde,

Örgülü Çantalar
Soft Günlük Çantalar
Abiye Çantalar
Rugan Çantalar
Yılan Baskı Çantalar
Tüylü Çantalar
Piton Derisi Çantalar
Süet Çantalar
Leopar Çantalar

Kemer Kategorisinde ise

İnce Kadın Kemer
Rugan Kadın Kemer
Kalın Kadın Kemer
Örgülü Kadın Kemer
Tüylü Kadın Kemer
Nubuk Kadın Kemer
Süet Kadın Kemer
Leopar Kadın Kemerler bulunuyor.

Siteden bir kaç örnek;

TARİHÇE

1957 yılında Yugoslavya’dan İstanbul’a göç eden yıldırım ailesi Yugoslavya’da 1930’lu yıllardan bu yana edinmiş olduğu saraçlık mesleği gereği İstanbul’a geldiği ilk 15 sene boyunca dönem dönem deri çarık, deri okul çantası, deri futbol topu gibi şeyleri mütevazı atölyelerinde üretir. 1975 yılında biraz daha büyük bir atölyede toptancılara satılmak üzere deri el portföyü üretimini fason olarak gerçekleştirir. Meslekteki tecrübe, iş disiplini ve ticari ahlak aileye 1980 yılında kendi markalarını oluşturmaya yetecek kadar kaynak sağlanmış ve set ismi ile şirket kurulumu gerçekleşir. Aynı dönemde ilk mağazasını İstanbul mercan iş hanında açmış ve aynı zamanda atölyesini Bayrampaşa ‘da kurmuştur.

Markanın oluşturulmasıyla birlikte erkek ve bayan olmak üzere cüzdan, kemer, evrak çantası, askılı çanta ve diğer deri aksesuarlarının da tasarımına ve üretimine başlamış, büyümesini hızlandırmış, kendisini geliştirmiş ve iç pazarda deri ürünler üreticileri arasında gerekli yerini almıştır. Bu dönemde hem ürün portföyünün genişlemesi hem de taleplerin artması aynı bölgede 2 mağaza daha açılmasına olanak tanımıştır.1993 senesinde dördüncü mağazasını laleli de açan set Rusya pazarıyla, mağazasını açtığı ilk döneminde hem ilişkilerini hem de ticaretini olgunlaştırmış ve gerekli ivmeyi yakalayarak 96 yılında yoğun talebi karşılamak ve daha entegre üretim yapabilmek adına yatırım kararı almış ve İstanbul Hadımköy’de 3500 m2 kapalı alana sahip tesislerini kurmuştur.

2000’li yıllarda yaşanan global kriz neticesinde sıkıntıları asgari düzeye indirgemekte başarı sağlayan set farklı pazar arayışlarına devam etmiş Dubai fuarlarına katılmış ve hem Dubai hem de diğer birleşik Arap emirliklerinde müşteriler edinmiş bu bölgedeki iştiraklerini de olgunlaştırmıştır. Günümüzde hızlı ve en iyi kalitede deri ürün talebi olan her pazarın ve bu pazarlardaki her firmanın önde gelen tercihlerinden olmayı başarmakta ve her gün daha yenisini, daha estetiğini, daha kullanışlısını tasarlamaya ve üretmeye devam etmektedir.

KALİTE

Set ürünlerinin en önemli öğesi olan derileri dünyaca kabul görmüş Türk derisinden ve bunun en iyi temsilcisi olan 7 firmanın en kaliteli ürünleri arasından seçilir ve tedarik edilir. Modanın periyodik değişimlerine uygun renk ve dokusal seçimleri yapılır ve tasarımlar uygulanır. Üretim aşamasında derinin en iyi yüzeye sahip kısımları belirlenir ve bu bölümlerden üretim yapılır.

Ürünlerinde kullanılan metal, polyester benzeri aksesuarların  yüzde 80’ini firma bünyesinde tasarlanır ve bu aksesuarların üretimi kendini ispat etmiş firmalar tarafından yapılır .fermuar kullanılan ürünlerin hepsinde seçilen marka dünyanın da 1 numarası olan Japon üretici ykk’dır. Ürettiği erkek kemer tokalarında saygın İtalyan firmaları ile çalışmaktadır.

Montaj aşaması bitmiş her ürünün kusursuz şekilde müşteriyle buluşabilmesi adına en ince detayları ile kalite kontrol departmanında gerekli işlemler yapılır. Kontrol sonrası kusursuz olduğundan emin olunan ürünler sevk edilir, kusurlu görülenler ise hatalarının düzeltilmesi içi montaj hattına geri gönderilir ve mükemmel hale gelinceye kadar sevkiyatı gerçekleştirilmez.  Sevkiyat sonrası müşteri kaynaklı sorunlarda dahi ürün arkasında durulur ve hatanın giderilmesi adına gerekli olan adımlar atılır.

ÜRETİM

ÜRÜN GAMI

Erkek ve bayan deri kemerler, erkek ve bayan deri cüzdanlar ,askılı çantalar ,evrak çantaları, bayan çantaları, deri portföyler, kartvizitlik, kredi kartlık, deri kravatlık, puro ve sigara kılıfları, kalemlik ve daha birçok deri aksesuar çeşidi tasarlanmakta ve üretilmektedir.

FABRİKA

Ürünlerimiz 1996 yılında inşa edilmiş, İstanbul hadımköy’de 3500 m2 kapalı alana sahip tesislerde üretilmektedir.

YILLIK KAPASİTE

Bayan Cüzdanı                  22000

Erkek Cüzdanı                   25000

Erkek Kemeri                      74000

Bayan Kemeri                    86000

Evrak Çantası                  7500

Deri Aksesuar                   53000

ULUSAL PAZAR

Üretimin %42 bu pazar’a yöneliktir. Türkiye’de kendini marka olarak ispat edebilmiş ve en önde gelen firmaların deri ürün ihtiyaçlarını fason olarak üretir.

ULUSLARARASI PAZAR

Üretimin geri kalan %58‘lik kısmı uluslararası pazar yöneliktir. Dış pazarda Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Beyaz Rusya, Letonya, Gürcistan, Romanya, Kırgızistan, Romanya’ya kendi markamızla toptan satışlar gerçekleştirmekteyiz.

magaza.setderi.com

facebook.com/setderi

twitter.com/SetDeri

Advertisements

Yorum bırakın

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s